Popüler Analist 2 Meme Coin için Uyardı: Çökebilirler!

Kripto para piyasası sessizliğin ortasında bir kırılma bekliyor. Lider kripto para Bitcoin 68 bin doları aştı ve bu hamleyi yaptı. Altcoin’ler ise nispeten dahda durgun bir görünüme sahip. Bununla birlikte bazı meme coin’ler yeşil bölgede ilerliyor. Ancak, meme coin rüzgarının tersine döneceğine dair bazı işaretler var. Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, PEPE ve WIF’in dip seviyelere yöneldiğini söylüyor.

Analist PEPE için düşüş bekliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada sıkıcı bir sessizlik var. Analistler, bu sessizliğin bir yöne doğru bozulacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte yön konusunda bir fikir birliği yok. DonAlt takma adlı popüler analist X sosyal medya platformundaki 553.800 takipçisine son tahminlerini paylaştı. Analist, satıcıların fiyatı 0,000009959 dolar seviyesinin altına çekmeden önce PEPE’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yanlış bir çıkış yapmış gibi göründüğünü söylüyor. Teknik analizde, yanlış bir kırılma genellikle düşüş işareti olarak kabul görür. Ayrıca, satıcıların talebi bastırdığını işaret eder. Bu bağlamda analist, şu yorumu yapıyor:

PEPE önceki yüksek seviyelerin altına düştü. Şimdilik bu yanlış bir kırılma gibi görünüyor. Geri alınmadığı sürece, bu düşüş grafiğidir. Geri alınırsa, bu oldukça boğa olur, ama ancak o zaman geçerli.

Kaynak: DonAlt

Grafiğine göre analist, PEPE için bir sonraki destek seviyesini 0,0000065 dolar olarak görüyor. Bu arada yazı sırasında PEPE günlük bazda %4,47 artışla 0,000009353 dolardan işlem görüyordu. Meme coin aylık grafiğinde ise %64,7 gibi kayda değer artış gördü.

DonAlt: WIF hala çok kötü durumda!

Analistin düşüş radarındaki bir diğer meme coin dogwifhat (WIF). DonAlt altcoinin önemli bir fiyat seviyesini kurtarmadığı sürece düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda DonAlt, “Neredeyse düşük aralığa geri döndü. Hala çok kötü durumda. 2,77 doların üzerinde ya da 2 doların altında daha iyi görünecektir.” diyor.

Kaynak: DonAlt

Bu arada yazı sırasında WIF, günlük bazda %8,7 artışla 2,74 dolardan işlem görüyordu. Analistin işaret ettiği 2 doların altı WIF için yaklaşık %30’luk bir düşüş anlamına geliyor.

Popüler meme coin projeleri %80’den fazla düşüş görecek!”

DonAlt, daha geniş meme coin piyasasına da bakıyor. Analist, altcoin sektöründeki coinlerin önceki döngülerden elde edilen verilere dayanarak büyük devalüasyonlara tanık olacağına inanıyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Eğer haklıysam, bugün ticaretini yaptığımız popüler meme coin’ler %80+ daha düşük işlem görecek. Sonra yeni topluluklar oluşturan yeni meme coin’ler ortaya çıkacak. Bunlar yükselişe geçecek. Ve birkaç yıl içinde aynı tartışmaları yapacağız… Bunu neden söylüyorum? Çünkü kripto tarihinde bu senaryoyu yüzlerce kez yaşadık. Eğer meme coinler zirvede değilse, eninde sonunda olacaktır. Ve sonra hepsine, hatta var olan en ‘mavi çipli’ memlere (lol) bile %90’lık bir nükleer bomba atacaksınız. Bu her döngüde tekrarlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir